ابزار
ورود

مسیر: صفحه اصلی » فروشگاه » محصولات ایران ترانیکس
دوشنبه, 28 خرداد 1397
پست الكترونيكي چاپ پي دي اف

رابط سنسور

sensor interface

رابط سنسور یک سیستم میکروکنترلری می‌باشد که در نیروگاه‌ها، صنایع مختلف نفت و گاز، پتروشیمی و  هم چنین برای پروژه‌های کنترلی با استفاده از نرم افزار labview... قابل استفاده است. دستگاه رابط سنسور در نزدیک ترین فاصله نسبت به سنسور ها نصب شده است و علایم ضعیف سنسور ها را دریافت کرده ، به اندازه ی لازم تقویت کرده و سپس با استفاده از فیلتر های مخصوص (پایین گذر ) علایم غیر لازم را حذف می نماید. پس از این مرحله علایم آنالوگ به مقادیر دیجیتال تبدیل شده و پس از انجام محاسبات مختلف لازم به صورت دیجیتال به کنترل کننده ی اصلی ارسال میکند.

تقویت کننده های ورودی از نوع تفاضلی کامل می باشد که اتصال انواع سنسورهای فشار، وزن، فوتوسل، ترموکوپل، ترمیستور و  ..... را ممکن می سازد. هر رابط سنسور دارای چهار ورودی آنالوگ می باشد که دو عدد آنها به منبع جریان داخلی مجهز هستند. کالیبراسیون سنسورها با تعیین مقاومت های دستگاه و یا بصورت دیجیتالی و با ست کردن مقادیر مربوطه در حافظه دستگاه انجام می شود . کالیبراسیون دیجیتالی از راه دور و به توسط کنترل کننده مرکزی نیز امکان پذیر است.

هر رابط سنسور علاوه بر ورودی های آنالوگ، دارای چهار ورودی دیجیتال حساس نیز می باشد که امکان اتصال به کلیه ی  سنسور های روشن و خاموش فوتودیود و ...  دارد و همچنین می تواند بصورت تایمر دقیق با دقت 200 نانو ثانیه بکار رود.

در مجموع 250 عدد دستگاه رابط سنسور به یک کنترل کننده وصل می شود و امکان دریافت علایم هزار سنسور آنالوگ و هزار سنسور دیجیتال را فراهم می سازد.

مصرف بسیار کم دستگاه مشکلات تهیه منبع تغذیه لازم را کم کرده و افت ولتاژ ناشی از طول سیم های ارتباطی را کاهش می دهد نحوه ی اتصال رابط سنسور با کنترل کننده ی مرکزی از نوع  آر اس  485 است که در این نوع اتصال دو رشته سیم ارتباط تا 2 کیلومتر و بین 32 دستگاه  را ممکن می سازد.

 

مشخصات فنی دستگاه :

1. چهار ورودی آنالوگ از نوع تفاضلی کامل با ضریب تقویت دلخواه و چهار فیلتر پایین گذر قابل تعیین

2. چهار ورودی دیجیتال حساس با مقاومت بالابر داخلی و مقایسه کننده

3. مبدل آنالوگ به دیجیتال 12 بیت با سرعت تبدیل 200 هزار بار در ثانیه

4. پروسسور 16بیت فوق العاده کم مصرف

5. خروجی دیجیتال آر اس 485 (RS485) با سرعت حداکثر 250 کیلو بیت در ثانیه

6. ولتاز تغذیه 5.5 تا 12 ولت با مصرف دستگاه حداکثر 45 میلی آمپر

7. دو نمایشگر ال ای دی برای نمایش حالت دستگاه و ارتباط آن

8. اندازه 36* 68 *130 میلی متر

9. وزن 120 گرم


تلفن سفارش محصول  : 02188321351